

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 7 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 11173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06989
Ext.Price$0.06989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06989 | $0.06989 |
| 10 | $0.06168 | $0.61680 |
| 50 | $0.05443 | $2.72150 |
| 100 | $0.04748 | $4.74800 |
| 500 | $0.04142 | $20.71000 |
| 1000 | $0.03908 | $39.08000 |
| 3000 | $0.03687 | $110.61000 |
| 5000 | $0.03479 | $173.95000 |
